phone 02184650

domain Iranian Massive Open Online Course

shopping_cart 0

قوانین و مقررات سامانه


دانش پذیر گرانقدر؛ در راستای بهره مندی بهینه شما از خدمات ارائه شده در این سامانه، توجه شما را به نکات زیر جلب می نماییم:

مقررات کلی سامانه

کلیه اصول، رویه‏‌ها و فرآیندهای این سامانه منطبق با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و به تبع آن، کاربران محترم نیز ملزم به رعایت قوانین جاری کشور در حوزه فضای مجازی و کاربران اینترنتی هستند. چنانچه در آینده، مقررات، رویه‏‌ها و خدمات سامانه IMOOC دستخوش تغییراتی شوند، مراتب در همین صفحه منتشر و به روز رسانی خواهد شد. از این رو، استفاده شما از خدمات این سامانه، به معنی پذیرش مقررات جاری سامانه می باشد. به عبارت دیگر، هر یک از مراحل عضویت، ثبت نام، پرداخت و شرکت در دوره‌های آموزشی این سامانه، به منزله آگاهی کامل کاربر از مقررات و قوانین عمومی مرتبط با فعالیت های آنلاین در کشور جمهوری اسلامی ایران و نیز مقررات اختصاصی سامانه و پذیرش این قوانین و مقررات می باشد.

تعریف کاربر

به افرادی که فرآیند «عضویت در سامانه» یا «ثبت نام در سامانه» را طی کرده و با درج اطلاعات مورد نظر سامانه، امکان ورود به داشبورد کاربری خود را به دست می آورند، کاربر گفته می شود؛ فارغ از اینکه بعد از تکمیل فرآیند عضویت و ورود در سامانه، برای شرکت در یک دوره خاص، ثبت نام کرده باشند یا خیر.

تعریف فراگیر (دانش پذیر)

فراگیر یا دانش پذیر به کاربرانی اطلاق می شود که ضمن عضویت در سامانه، از طریق صفحه ثبت نام در دوره ها، حداقل در یکی از دوره های آموزش مجازی سامانه ثبت نام کرده باشند.

تعاملات و ارتباطات در سامانه

آدرس ایمیل و تلفن همراه درج شده توسط کاربر در حین فرآیند ثبت نام، تنها اطلاعات رسمی و مورد تایید دانشپذیر است که در اختیار سامانه قرار دارد. از این رو، یکی از شیوه های موثق برای ارسال پیام به کاربران سامانه، پیامک خواهد بود. مسئولیت عدم دریافت یا مطالعه پیامک‌های ارسالی برای کاربر، ناشی از هر نوع تغییراتی در تنظیمات تلفن همراه کاربر و یا اختلالات شبکه تلفن همراه، بر عهده مسئولین سامانه نخواهد بود. توجه داشته باشید که شماره پیامک اختصاصی سامانه 100004729 بوده و تنها شماره‌‌ای که سامانه از طریق آن برای کاربران خود پیامک ارسال می‌کند، همین شماره است. مستدعی است در صورت دریافت هرگونه پیامک تحت عنوان سامانه آموزشهای مجازی جهاد دانشگاهی تهران و یا IMOOC، از شماره ای بجز شماره بالا، مراتب را به منظور پیگیری به تیم پشتیبانی سامانه اطلاع دهید.

حریم خصوصی، امنیت و محرمانگی

طبیعی است که مفهوم امنیت و محرمانگی در فضای مجازی، یک مفهوم کاملا نسبی و در عین حال گسترده و وسیع است. دپارتمان محتوا و آموزش مجازی جهاد دانشگاهی تهران با تمام بضاعت تخصصی و حرفه ای خود می کوشد از امنیت اطلاعات، حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات کاربران خود محافظت نماید. دپارتمان محتوا و آموزش مجازی جهاد دانشگاهی تهران، اطلاعات شخصی، شناسنامه ای و آموزشی کاربران خود را در حکم امانتی بااهمیت دانسته و با تمام امکانات خود، در حفظ این اطلاعات کوشا خواهد بود. همچنین این مرکز اجازه هر نوع بهره برداری غیر از این اطلاعات را به خود و دیگران نخواهد داد. با تمام این اوصاف، احساس مسئولیت جهاد دانشگاهی تهران در این رابطه، نافی نقش کلیدی خود کاربران در محافظت از داده های خصوصی و اطلاعات آموزشی شان نیست. همچنین کاربران سامانه مسئول محافظت دقیق از نام کاربری و رمز عبور خود بوده و به طریق اولی، مسئولیت کامل کلیه فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری کاربر انجام می شود، به عهده کاربران است.

حقوق مادی و معنوی جهاد دانشگاهی تهران

تمام مطالب ارائه شده از طریق هر یک از سرویس‌های این سامانه از انواع مختلف، از جمله متن، گرافیک، انیمیشن، آرم، تصویر، عکس، ویدئوهای آموزشی و امثالهم، به دپارتمان محتوا و آموزش مجازی جهاد دانشگاهی تهران به عنوان صاحب امتیاز تعلق داشته و حق کپی یا بازنشر تمامی مطالب موجود و در دسترس، در انحصار صاحب امتیاز می باشد. از این رو، هرگونه استفاده یا بازنشر، بدون کسب مجوز کتبی صاحب امتیاز، حق پیگرد قانونی را برای جهاد دانشگاهی تهران ایجاد می کند.

سیستم سفارش خدمات

برای آشنایی بیشتر با نحوه سفارش کالا و یا خرید خدمات آموزشی در این سامانه، همچنین آشنایی بیشتر با فرآیند‌های یادگیری در طول دوره های آموزشی این سامانه، می توانید از بخش راهنما که در منوی بالای سامانه قرار گرفته است، استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که این راهنما، به دلیل احتمال به روز رسانی مداوم در امکانات سامانه، به طور مستمر احتمال تغییر دارد. از این رو پیشنهاد می شود در بازه‌های زمانی متفاوت، نسبت به دانلود مجدد فایل‌های راهنما و مطالعه مجدد آن اقدام کنید.

نظرات، شکایات و مشکلات

از طریق ابزار ارسال نظرات که در منوی پایین صفحه قرار گرفته است و همچنین روشهای مختلف ارتباط با ما (مندرج در منوی ارتباط با ما) می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایید؛ همکاران ما در واحد اجرا و پشتیبانی، در اسرع وقت پاسخ مناسب را ارائه خواهند کرد.